AbsolutePoker Kurucusu Scott Tom’a Sadece 1 Haftalık Ceza

AbsolutePoker kurucu ekibi ve en sağda Scott TomAbsolutePoker kurucularından Scott Tom (en sağdaki), geçtiğimiz haftalarda kumar bilgilerinin aktarımına yardımcı olma suçunun kanıtlanmasının ardından 1 haftalık hapis cezasına çarptırılmıştı. Scott Tom bu cezasını çekti ve Black Friday olarak bilinen operasyonda cezasını çeken 10’uncu kişi oldu.

AbsolutePoker kurucusu, 28 Eylül’deki nihai karar öncesinde davacılarla anlaşma yoluna gitmiş ve suçlamaların büyük bir bölümünü reddetmişti. Bunun ardından da kefaletle serbest bırakılmıştı. Karar gününde ise Tom, mahkeme salonundan serbest bir şekilde ayrılmayı bekliyordu ama beklenen olmadı. 30 Eylül günü Antigua’ya uçacak olan Tom, avukatlarının talebi doğrultusunda serbest bırakılmayı umuyordu. Mahkeme ise talepleri reddederek Scott Tom’u 1 haftalık hapis cezasına çarptırdı.

Scott Tom’un avukatlarının bu talebi akıllıca bir hamleydi. Geçmişteki kefaletle serbest bırakılma cezasına sayılıp bu davanın düşürülmesi gerektiğini belirttiler. Yargıç Moses ise henüz hiçbir şey sonuçlanmadan Scott Tom’un Antigua bileti almasını çok cesur bir hamle olarak nitelendirdi. 30 Eylül’de Antigua’ya gitmesi gereken Scott Tom’un böylece beklentileri de karşılanmamış oldu.

Black Friday olarak bilinen ve Amerika’da kumar endüstrisinin yeniden şekillenmesini sağlayan operasyon sonunda 11 kişi hakkında suçlama yapılmıştı. Scott Tom’un da cezasını çekmesiyle 11 kişinin 10’u cezasını çekmiş oldu. Firari olan tek kişi ise PokerStars kurucusu Isai Scheinberg.

AbsolutePoker’in Kuruluş, Yükseliş ve Çöküş Hikayesi

Geçtiğimiz aylarda AbsolutePoker, mağdur ettiği kullanıcıların paralarını ödeyeceğini açıklamıştı. Aynı durum Full Tilts Poker’de de görüldü ve yaklaşık 118 Milyon Dolar civarında bir ödeme yapıldı.

Scott Tom cezasını çekmiş gibi görünüyor ama birçok kişiye göre büyük skandallara imza atan bir kişi için bu caza son derece hafif. Özellikle “süper kullanıcı” uygulamasında etkin rol oynayıp haksız kazanç elde eden Scott Tom’un çok ucuz kurtulduğu rahatlıkla söylenebilir.

Kaynak: BahisMedya

Yorumunuzu Yapın "AbsolutePoker Kurucusu Scott Tom’a Sadece 1 Haftalık Ceza"

Yorum Gönder

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır.


*


WP-Backgrounds Lite by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann 1010 Wien